Zajęcia z cyklu ABC Empatii.

Klasa 3 w piątek miała zajęcia z cyklu ABC Empatii. Uczniowie rozwijali wiedzę na temat codziennego funkcjonowania osób niewidomych. Zajęcia miały na celu rozwijanie tolerancji i empatii oraz uwrażliwianie na inny niż ich własny stan zdrowia.

Czytaj więcej!

Dni Ziemi

Miesiąc kwiecień kojarzy nam się z obchodami Dnia Ziemi i różnego rodzaju działaniami ekologicznymi. W tym roku rozpoczęliśmy je wyjątkowo wcześnie, a to dzięki nawiązaniu współpracy z II LO w Bydgoszczy. Odwiedziły nas uczennice wraz z opiekunkami p. Marzeną i p. Anią, które najpierw przeprowadziły pogadankę na temat szkodliwości plastiku dla naszego środowiska, a następnie poprowadziły warsztaty ekologiczne. Podczas zajęć uczniowie kl. 7 i 8 ozdabiali torby zakupowe wielokrotnego użytku.

Czytaj więcej!

Wyróżnienie dla Igora Chorążewicza

Uczeń klasy VI Igor Chorążewicz został laureatem Miejskiego konkursu plastycznego "Ukochane miasto moje, kartka urodzinowa dla Bydgoszczy". Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 kwietnia w Teatrze Kameralnym w Bydgoszczy, podczas odświętnej sesji Rady Miasta. Igor za swoją pracę plastyczną otrzymał wyróżnienie i odebrał nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Bydgoszcz, Pana Rafała Bruskiego oraz Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy, Pani Moniki Matowskiej. Gratulujemy!

Czytaj więcej!

Bydgoskie Granty Oświatowe 2024 rozdane

Bydgoskie Granty Oświatowe stanowią formę wsparcia finansowego dla najlepszych inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych wyróżniających się innowacyjnością, nowatorstwem i oryginalnością. W tym roku 128 inicjatyw otrzymało wsparcie od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego. Wśród nich jest projekt realizowany w naszej szkole. W poniedziałek 15 kwietnia, na gali w Pałacu Młodzieży, Grant odebrali dyrektor szkoły Pan Tomasz Polak i Pani Anna Lica.

Czytaj więcej!

Konkurs talentów

Konkurs talentów to świetna okazja by zaprezentować swoje umiejętności i pasje przed publicznością. W tym roku nasi uczniowie mieli możliwość przedstawienia i pochwalenia się swoimi talentami. Dzieci tańczyły, śpiewały, grały na instrumencie, recytowały, wykonywały triki z piłką, a także prezentowały swoje prace plastyczne. Do konkursu przystąpiło 16 uczestników. Wśród każdej kategorii został wyłoniony zwycięzca.

Czytaj więcej!