Program wspierający umiejętności rodzicielskie

Opublikowano: 2024-03-14 16:28, Numer artykułu: 80025
1. Program wspierający umiejętności rodzicielskie

 

Projekt edukacyjny „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym" Fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, we współpracy z Parenteen.plprezentuje program wspierający umiejętności rodzicielskie.

 Jego celem jest wsparcie rodziców i opiekunów w budowaniu silnych i bezpiecznych więzi rodzinnych oraz w nabywaniu mocy do podejmowania wyzwań, jakie niesie ze sobą rodzicielstwo. Cykl 19 filmów szkoleniowych składa się z pięciu bloków tematycznych: „Dziecko w kryzysie: jak go rozpoznać i jak z niego wychodzić", „Głos z gabinetu – rozmowy ze specjalistami na temat tego, czym jest i z czego wynika kryzys psychiczny młodych osób", „Lepiej nie wiedzieć – rozmowy młodych dorosłych o problemach okresu dorastania", „Rodzice pod presją i w kryzysie" oraz „Nabieranie mocy rodzicielskiej – edukacja rodziców". Bezpłatne i ogólnodostępne materiały będą co tydzień, w każdy piątek, regularnie publikowane na stronie mlodeglowy.pl.

http://mlodeglowy.pl/wspieramy-rodzicow

http://mlodeglowy.pl/kompendium/jestem-rodzicem/

 

Program to również webinary i podcast, dostępne dla rodziców dzieci w różnych grupach wiekowych – od klas I szkoły podstawowej, aż po szkoły ponadpodstawowe. Wszystkie informacje są dostępne na stronie mlodeglowy.pl, w mediach społecznościowych oraz kanałach Parenteen.pl