Z wizytą u strażaków

We wtorek uczniowie klasy 1 i 2 b odwiedzili interaktywną salę edukacyjną "Ognik", Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bydgoszczy przy ul. Pomorskiej 16. Dzieci uczestniczyły w zajęciach praktycznych, których celem było zdobycie wiedzy i umiejętności zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Ważnym punktem wycieczki było zapoznanie z pracą strażaków, wyposażeniem samochodów. Dzieci miały okazję zobaczyć strażaków przygotowujących się do wyjazdu, w trakcie zwiedzania dwa pojazdy wyruszyły do akcji.

Czytaj więcej!

Dzień Świętego Patryka

W ramach innowacji kl. 1-4 wzięły udział w zajęciach kulturowych z okazji Dnia Świętego Patryka, które stały się okazją do poznania historii i kultury Irlandii. Temu radosnemu wydarzeniu towarzyszyły zabawy tj: przygotowanie zdrowego zielonego smoothie w świetlicy szkolnej, tańczenie do irlandzkiej muzyki, szukanie koniczynek z zagadkami ukrytymi w postaci kodów QR oraz odnajdywanie złotych monet na przedszkolnym placu zabaw.
Happy Saint Patrick’s Day!

Czytaj więcej!

Rekolekcje 18 - 20 marca

Uczniowie, którzy jadą autobusem pod opieką nauczycieli, przynoszą każdego dnia 2 bilety autobusowe lub bilet miesięczny.

Czytaj więcej!

Konkurs "Eko- licznik"

29 lutego przedstawicielki klasy 8: Zuzanna Wojciechowska, Maja Nowakowska, Anna Lachowicz uczestniczyły w konkursie organizowanym przez XIII LO w Bydgoszczy "Eko- licznik". Celem konkursu było propagowanie wiedzy matematyczno- przyrodniczej. Uczennice rozwiązywały zadania o tematyce ekologicznej oraz odpowiadały na pytania z chemii i biologii. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulacje!

Czytaj więcej!

Walentynki

W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe została przeprowadzona świetlicowo-biblioteczna akcja walentynkowa. Wśród atrakcji można było wykonać zdjęcia w fotobudce, obejrzeć seans filmowy pt. "Zakochany kundel" oraz pójść na randkę w ciemno... z książką. Zapraszamy na fotorelację.

Czytaj więcej!

Ranking Szkół Podstawowych Bydgoszcz 2024

Portal edukacyjny WaszaEdukacja.plW zorganizował ranking szkół podstawowych 2024 w Bydgoszczy. Wzięły udział 52 placówki , zgodnie z wymogami ustalonymi w regulaminie. Wyniki rankingu są źródłem informacji dla rodziców poszukujących szkół podstawowych dla swoich dzieci. Portal WaszaEdukacja.pl skupił się nie tylko na wynikach egzaminów ósmoklasistów, ale także na osiągnięciach uczniów w różnych olimpiadach przedmiotowych. Nasza szkoła zajęła 28 miejsce.

Czytaj więcej!

Strona do logowania


Czytaj więcej!


Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy 1

W czwartek 25 stycznia w bibliotece szkolnej odbyła się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klasy pierwszej! Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Następnie wszyscy wyśmienicie bawili się przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do różnych postaci z bajek.

Czytaj więcej!

Zapraszamy na Dzień Otwarty do SP 43 dzieci i rodziców w wieku 4- 7 lat

Zapraszamy na Dzień Otwarty do Szkoły Podstawowej nr 43 dzieci i rodziców w wieku 4- 7 lat, dnia 1 lutego o godz. 16.30

Czytaj więcej!