Tydzień dla Bezpieczeństwa w SP 43 w Bydgoszczy

W ramach ogólnopolskiej inicjatywy MEN nasi uczniowie uczestniczyli w licznych działaniach promujących bezpieczeństwo fizyczne, emocjonalne i cyfrowe. Rozmawialiśmy o bezpiecznych wakacjach, zasadach pierwszej pomocy, numerze alarmowym 112, bezpieczeństwie w Internecie oraz relacjach rówieśniczych. Powstały plakaty i gazetki tematyczne, a uczniowie utrwalali wiedzę poprzez praktyczne ćwiczenia i zajęcia edukacyjne.

Czytaj więcej!

Finałowa Gala SOiT

22 czerwca w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży odbyła się finałowa Gala SOiT. Uczniowie naszej szkoły kilkakrotnie byli wywoływani na scenę. Najpierw KOSTKA dla liderów samorządności i tolerancji. I tu Oliwia z klasy 6 dostała KOSTKĘ KREATYWNOSCI , a Amelka - KOSTKĘ TOLERANCJI. Brawo dziewczyny!

Czytaj więcej!

Konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia i Mistrza Sudoku

W naszej szkole odbył się konkurs o Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia, skierowany do uczniów klas II i III. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności sprawnego mnożenia oraz rozwijanie matematycznych zainteresowań uczniów.
Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami wymagającymi nie tylko dobrej znajomości tabliczki mnożenia, ale także koncentracji i szybkości liczenia.

Czytaj więcej!

Wielki sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”!

Wielki sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”!
Z ogromną dumą informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły odniosło znaczący sukces w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2026”. Konkurs ten cieszy się dużym uznaniem w Polsce i na świecie, a jego celem jest popularyzacja matematyki oraz rozwijanie logicznego i kreatywnego myślenia wśród uczniów.

Czytaj więcej!

Tydzień Zdrowia w naszej szkole

W ramach obchodów Tygodnia Zdrowia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu ciekawych i wartościowych działaniach promujących zdrowy styl życia oraz bezpieczeństwo.
Dla uczniów klas I–III odbyły się spotkania z higienistką stomatologiczną, podczas których dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Uczniowie poznali zasady właściwego szczotkowania zębów oraz znaczenie zdrowych nawyków dla zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu.

Czytaj więcej!