Finałowa Gala SoiT

22 czerwca w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży odbyła się finałowa Gala SoiT. Uczniowie naszej szkoły kilkakrotnie byli wywoływani na scenę. Najpierw KOSTKA dla liderów samorządności i tolerancji. I tu Oliwia z klasy 6 dostała KOSTKĘ KREATYWNOSCI , a Amelka - KOSTKĘ TOLERANCJI. Brawo dziewczyny!

Czytaj więcej!

Wielki sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”!

Wielki sukces naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”!
Z ogromną dumą informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły odniosło znaczący sukces w prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2026”. Konkurs ten cieszy się dużym uznaniem w Polsce i na świecie, a jego celem jest popularyzacja matematyki oraz rozwijanie logicznego i kreatywnego myślenia wśród uczniów.

Czytaj więcej!

Tydzień Zdrowia w naszej szkole

W ramach obchodów Tygodnia Zdrowia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu ciekawych i wartościowych działaniach promujących zdrowy styl życia oraz bezpieczeństwo.
Dla uczniów klas I–III odbyły się spotkania z higienistką stomatologiczną, podczas których dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Uczniowie poznali zasady właściwego szczotkowania zębów oraz znaczenie zdrowych nawyków dla zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu.

Czytaj więcej!

Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom

Z radością informujemy, że nasza placówka otrzymała certyfikat potwierdzający udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W ramach akcji dzieci uczestniczyły w codziennych spotkaniach z książką, słuchały głośnego czytania oraz brały udział w rozmowach i zabawach inspirowanych literaturą dziecięcą.

Czytaj więcej!

Sukces naszych uczniów w konkursie „Eko-potyczki”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Eko-potyczki”, który odbył się w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Konkurs miał charakter drużynowy i sprawdzał wiedzę uczestników z zakresu matematyki, biologii oraz chemii. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie plakatu na tematy związane z ochroną środowiska np. dotyczące energii odnawialnej lub problemu smogu.

Czytaj więcej!

Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

Czerwiec to czas kiedy w ramach konkursów Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, nasi uczniowie odbierają nagrody za zwycięski udział w nich. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Czytaj więcej!

Gra terenowa z okazji 680-lecia Bydgoszczy

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 19 klasy V i VII uczestniczyły w grze terenowej zorganizowanej z okazji 680-lecia uzyskania praw miejskich przez Bydgoszcz. Nasi uczniowie zajęli 1 i 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej!

Gra terenowa „Open Your Mind”

Jak co roku trzyosobowa drużyna naszej szkoły wzięła udział w grze terenowej „Open Your Mind”. Uczniowie rozwiązywali zagadki i zadania umieszczone w różnych częściach Starego Rynku

Czytaj więcej!

Przetrwaliśmy zamek, piramidę i dęby - czyli Wielkopolska w pigułce.

W czwartek 18 czerwca klasy 4b, 5a ,7a i część 6 wyruszyła na podbój trzech kultowych miejsc w Wielkopolsce. Zaczęliśmy od Domu Fiedlera - legendarnego podróżnika i autora niezwykłych książek między innymi kultowej "Dywizjon 303". Kto marzył o Amazonii czy Afryce poczuł się w tym niezwykłym miejscu, jak w raju.

Czytaj więcej!

Spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Karoliną Kwaśnik

W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 4b i 5a mieli niebywałe szczęście spotkać się z autorką książek dla dzieci panią Karoliną Kwaśnik. Zadebiutowała serią książek "Przystanek Szkoła" o młodzieńczych problemach dzieci z jednej okolicy

Czytaj więcej!