Sukces naszych uczniów w konkursie „Eko-potyczki”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Eko-potyczki”, który odbył się w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Konkurs miał charakter drużynowy i sprawdzał wiedzę uczestników z zakresu matematyki, biologii oraz chemii. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie plakatu na tematy związane z ochroną środowiska np. dotyczące energii odnawialnej lub problemu smogu.

Czytaj więcej!

Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

Czerwiec to czas kiedy w ramach konkursów Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, nasi uczniowie odbierają nagrody za zwycięski udział w nich. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

Czytaj więcej!

Gra terenowa z okazji 680-lecia Bydgoszczy

Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 19 klasy V i VII uczestniczyły w grze terenowej zorganizowanej z okazji 680-lecia uzyskania praw miejskich przez Bydgoszcz. Nasi uczniowie zajęli 1 i 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej!

Gra terenowa „Open Your Mind”

Jak co roku trzyosobowa drużyna naszej szkoły wzięła udział w grze terenowej „Open Your Mind”. Uczniowie rozwiązywali zagadki i zadania umieszczone w różnych częściach Starego Rynku

Czytaj więcej!

Przetrwaliśmy zamek, piramidę i dęby - czyli Wielkopolska w pigułce.

W czwartek 18 czerwca klasy 4b, 5a ,7a i część 6 wyruszyła na podbój trzech kultowych miejsc w Wielkopolsce. Zaczęliśmy od Domu Fiedlera - legendarnego podróżnika i autora niezwykłych książek między innymi kultowej "Dywizjon 303". Kto marzył o Amazonii czy Afryce poczuł się w tym niezwykłym miejscu, jak w raju.

Czytaj więcej!

Spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Karoliną Kwaśnik

W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 4b i 5a mieli niebywałe szczęście spotkać się z autorką książek dla dzieci panią Karoliną Kwaśnik. Zadebiutowała serią książek "Przystanek Szkoła" o młodzieńczych problemach dzieci z jednej okolicy

Czytaj więcej!

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego AGRODEO

W czwartek 18 czerwca uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego AGRODEO. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji i aktywności przygotowanych specjalnie dla dzieci. Program obejmował m.in. zabawy na dmuchańcach, trampolinie oraz emocjonującą próbę sił na mechanicznym byku rodeo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gokardy. Dzieci mogły również obserwować zwierzęta gospodarskie: kozy, króliki i konie.

Czytaj więcej!

Finał Charytatywnej Zbiórki Książek dla Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo

Z radością informujemy o zakończeniu Charytatywnej Zbiórki Książek na rzecz Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności udało nam się zebrać aż 600 książek, które trafią do dzieci i młodzieży, wspierając ich rozwój, edukację oraz pasję do czytania.

Czytaj więcej!

Tydzień Bezpieczeństwa

W tym tygodniu w naszej szkole odbędzie się Tydzień Bezpieczeństwa. Czekają na nas działania i rozmowy dotyczące bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach życia codziennego. Poruszymy tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie, ochroną prywatności i odpowiedzialnym korzystaniem z nowych technologii. Dowiemy się również, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, udzielać pierwszej pomocy oraz dbać o bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku nad wodą, w lesie czy podczas jazdy na rowerze.

Czytaj więcej!

Międzyszkolny Konkurs Językowy na Komiks o Bydgoszczy

Zakończył się Międzyszkolny Konkurs Językowy na Komiks o Bydgoszczy w naszej szkole. Dziękujemy za wszystkie przesłane prace, gratulujemy nagrodzonym bydgoskim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w konkurs.

Czytaj więcej!