Powitanie WIosny

Opublikowano: 2022-03-24 22:10, Numer artykułu: 51505

W poniedziałkowy poranek, 21 marca wszystkich obudziło piękne słońce. Nikt nie miał wątpliwości, że to pierwszy dzień tak długo oczekiwanej wiosny. Niezwykle gwarno, kolorowo i radośnie było w naszej szkole.
Powitanie wiosny przez społeczność uczniowską na stałe wpisało się w kalendarz imprez i uroczystości szkoły. Głównym celem imprezy było zapewnienie uczniom miłego i atrakcyjnego dnia, integracja społeczności szkolnej poprzez wspólną zabawę oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Dzień ten był pełen atrakcji, a rozpoczęła go wizyta Pani Wiosny, która przy dźwiękach muzyki witała na progu szkoły uczniów, częstując ich owocami i warzywami. Dzieci na powitanie miłego gościa przynosiły w darze wiosenne kwiaty, bazie, nasturcje, którymi udekorowano wiosenną wystawę na szkolnym holu.
Ten dzień został ogłoszony zielonym dniem szkoły, uczniowie ubrani byli w różnych odcieniach zieleni.
Uczniom klas młodszych przygotowano wiele atrakcji: zbiorowy plakat na temat wiosny, piosenki, wiersze, zagadki, rysunki, wyjście z Marzanną. Uczniom towarzyszyła wspólna zabawa, radość, uśmiech i zgodna współpraca bez rywalizacji.
Organizator SU