Tydzień Zdrowia w naszej szkole
W ramach obchodów Tygodnia Zdrowia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu ciekawych i wartościowych działaniach promujących zdrowy styl życia oraz bezpieczeństwo.
Dla uczniów klas I–III odbyły się spotkania z higienistką stomatologiczną, podczas których dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Uczniowie poznali zasady właściwego szczotkowania zębów oraz znaczenie zdrowych nawyków dla zachowania pięknego i zdrowego uśmiechu.
Certyfikat za udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom
Z radością informujemy, że nasza placówka otrzymała certyfikat potwierdzający udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W ramach akcji dzieci uczestniczyły w codziennych spotkaniach z książką, słuchały głośnego czytania oraz brały udział w rozmowach i zabawach inspirowanych literaturą dziecięcą.
Czytaj więcej!Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbędzie się w piątek 26 czerwca.
- klasy 1-3 o godz. 9.15
- klasy 4-8 o godz. 10.30
Sukces naszych uczniów w konkursie „Eko-potyczki”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Eko-potyczki”, który odbył się w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy. Konkurs miał charakter drużynowy i sprawdzał wiedzę uczestników z zakresu matematyki, biologii oraz chemii. Dodatkowym zadaniem było przygotowanie plakatu na tematy związane z ochroną środowiska np. dotyczące energii odnawialnej lub problemu smogu.
Czytaj więcej!Szkoła Otwarta i Tolerancyjna
Czerwiec to czas kiedy w ramach konkursów Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej, nasi uczniowie odbierają nagrody za zwycięski udział w nich. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.
Czytaj więcej!Gra terenowa z okazji 680-lecia Bydgoszczy
Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 19 klasy V i VII uczestniczyły w grze terenowej zorganizowanej z okazji 680-lecia uzyskania praw miejskich przez Bydgoszcz. Nasi uczniowie zajęli 1 i 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
Czytaj więcej!Gra terenowa „Open Your Mind”
Jak co roku trzyosobowa drużyna naszej szkoły wzięła udział w grze terenowej „Open Your Mind”. Uczniowie rozwiązywali zagadki i zadania umieszczone w różnych częściach Starego Rynku
Czytaj więcej!Przetrwaliśmy zamek, piramidę i dęby - czyli Wielkopolska w pigułce.
W czwartek 18 czerwca klasy 4b, 5a ,7a i część 6 wyruszyła na podbój trzech kultowych miejsc w Wielkopolsce. Zaczęliśmy od Domu Fiedlera - legendarnego podróżnika i autora niezwykłych książek między innymi kultowej "Dywizjon 303". Kto marzył o Amazonii czy Afryce poczuł się w tym niezwykłym miejscu, jak w raju.
Czytaj więcej!Spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Karoliną Kwaśnik
W ubiegłym tygodniu uczniowie z klasy 4b i 5a mieli niebywałe szczęście spotkać się z autorką książek dla dzieci panią Karoliną Kwaśnik. Zadebiutowała serią książek "Przystanek Szkoła" o młodzieńczych problemach dzieci z jednej okolicy
Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego AGRODEO
W czwartek 18 czerwca uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wycieczce do gospodarstwa agroturystycznego AGRODEO. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji i aktywności przygotowanych specjalnie dla dzieci. Program obejmował m.in. zabawy na dmuchańcach, trampolinie oraz emocjonującą próbę sił na mechanicznym byku rodeo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gokardy. Dzieci mogły również obserwować zwierzęta gospodarskie: kozy, króliki i konie.
Czytaj więcej!