Konkurs Piosenki Dziecięcej

Opublikowano: 2022-03-15 20:14, Numer artykułu: 51001

Dnia 08 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole Konkurs piosenki dziecięcej dla klas 0-3. Udział w nim wzięło 19 uczniów, co przerosło nasze oczekiwania, ale jednocześnie ucieszyło i utwierdziło w przekonaniu, że w naszej szkole nie brakuje talentów.
Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych dzieci, wspomaganie rozwoju ich uzdolnień, promowanie aktywności twórczej wśród uczniów, oswajanie z występami przed publicznością oraz propagowanie polskiej piosenki.
Prezentacje małych artystów uświetniły gościnne występy dzieci z PN Misiolandia, które zaprezentowały się w układzie tanecznym oraz laureatki konkursu wokalnego Weroniki Wedeł.
Uczestnicy konkursu byli oceniani za dobór repertuaru, poprawność melodyczną, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Całość prezentacji prowadziły uczennice z klasy VI: A. Lachowicz, M. Nowakowska oraz z. Wojciechowska. Za oprawę muzyczną odpowiedzialny był Bartosz Górski
Jury w składzie: pani dyrektor Joanna Michalczyk-Sitarz, pani Anna Lica oraz pani Bożena Wójtowicz stanęło przed trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców, jednak należy podkreślić, że w tym konkursie nie ma osób przegranych, gdyż każdy, kto odważył się stanąć na scenie i zaprezentować swój talent, jest tak naprawdę wygranym.
Ostateczny werdykt przedstawia się następująco:
I miejsce Małgorzata Mańkowska– klasa 3
II miejsce– Maja Tobolewska- klasa IIa i Nadia Augustynowicz- klasa 3
III miejsce: Krzysztof Kossakowski- kl I ,Malwina Paluch klasa 2a,
Jury przyznało 6 wyróżnień: Zuzia Żbikowska, Helena Szczepańska-kl1, Agata Szeloch- 2a, Oliwia Wall- 2b, Lena Pawlak,Nadia Augustynowicz- kl 3
Dziękujemy małym artystom za piękne występy i wprowadzenie w wiosenny nastrój, Rodzicom i Wychowawcom za przygotowanie dzieci.
Organizatorem konkursu była Danuta Gęsicka- opiekun Samorządu Uczniów klas I-III