Szkolny dzień ekolgii

Opublikowano: 2018-09-25 13:08, Numer artykułu: 4967 , Autor: A.Itrich

Dzisiaj, 25 września 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Szkolny Dzień Ekologii. Podczas wizyty w ekobusie uczniowie przypomnieli sobie sposoby segregacji odpadów oraz zapoznali się z zasadami działania spalarni śmieci w Bydgoszczy. W tym dniu dzieci również działały artystycznie (plakaty o tematyce ekologicznej), sportowo ( ekosztafety) oraz czynnie włączyły się w jesienne porządki wokół szkoły. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w quizie ekologicznym oraz projektowali na komputerze ulotki propagujące segregację śmieci. Zwieńczeniem Szkolnego Dnia Ekologii było zakopanie Kapsuły Czasu, która ma pokazać naturalny proces rozkładu odpadów ( kapsułę wykopiemy za rok). Do zobaczenia na następnym święcie ekologii.